Bir Annenin Hikayesi

7 Kasım 2018 Çarşamba

On Kasım 07, 2018 | By Recep Altun;
Fotoğraf karesinde yer alanlar; rahmetli annem Gülsüm Altun'un annesi Zeynep ve babası Hanifi Gönç'tür. Anne Zeynep, hep Bulgaristan'ın Köstence'den geldiklerini söyler dururdu. Babası Hanifi'nin de büyük bir ihtimalle Kırım tatarı olduğu ve Kırım'dan Türkiye'ye geldikleri söyleniyor. Bu duruma göre, anne de baba da göçmendir. Devlet bunları büyük bir ihtimalle Yelek köyüne yerleştirmiş. Çünkü bilinen yurtları Yelek köyüdür. Gönç olan soyadının da büyük bir ihtimalle göçmen olmalarından kaynaklandığını sanıyorum. Osmanlı alfabesinden latin harflerine geçerken o kadar çok yanlışlıklar yapıldı ki, hatta annemin diğer amcalarından Mehmet amcasının soyadı Kunç'tur. 

Herkesin bir anne ve babası vardır. Her anne ve babayı sadece evlatları ömürleri yettiğince bu dünyada yaşatır. Onlar da öldüğünde anne ve babalar da artık unutulmaya yüz tutarlar. Bu böyle devam edip durur. Şimdi biz torunları olarak onların unutulmamalarını sağlıyoruz belki, ama bu bizim yaptığımız evlatlarının ki kadar etkili olamıyor. Her ikisi de iyi insanlardı. Cenab-ı Hakk, her ikisinde de rahmetiyle, merhametiyle, mağfiretiyle ve de cennetiyle muamele eylesin inşAllah.  

1 yorum:

  1. Merhabalar.
    Zeynep ebemi de Hanifi dedemi de çok severdim. Onlar her şeyiyle eski topraktır. Her ikisi de Rahmet-i Rahman'a kavuşmuşlardır. Cenab-ı Allah rahmetiyle muamele eylesin.

    YanıtlayınSil

Copyright © Gülsüm Altun | Powered by Blogger
Design by SimpleWpThemes | Blogger Theme by Lasantha - PremiumBloggerTemplates.com | NewBloggerThemes.com | Distributed By Gooyaabi Templates